پیمان کوشک باغی، شهروند بهایی بازداشت شد

Capture

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی:پیمانکوشک باغی،در پی ملاقات با  همسرش آزیتا رفیع زاده زندانی بهایی، در سالن ملاقات زندان اوین بازداشت شد.
بنا به گزارش رسیده, روز یکشنبه نهم اسفندماه، پیمان کوشک باغی، شهروند بهایی، که جهت ملاقات با همسر خود، خانم آزیتا رفیع زاده، به زندان اوین مراجعه کرده بود، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

آزیتا رفیع زاده و پیمان کوشک باغی، زوج جوانی هستند که به دلیل آموزش جوانان بهایی در ایران، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه  به اتهام «عضویت در تشکیلات غیرقانونی و گروهک ضاله بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیر قانونی در موسسه آموزشی (BIHE)»، به ترتب به چهار و پنج سال حبس تعزیری محکوم شدند.

آزیتا رفیع زاده از سال ۱۳۸۱ با موسسه عالی آموزشی بهاییان (BIHE) همکاری و در رشته مهندسی کامپیوتر تدریس کرده است. وی هم‌اکنون در حال سپری کردن محکومیت ۵ ساله خود در زندان اوین می‌باشد.

«آزیتا رفیع زاده» و «پیمان کوشک باغی»، زوج جوانی هستند که به جرم آموزش جوانان بهایی در ایران بارها تحت بازجویی و فشار قرار گرفته، تفهیم اتهام شده و با احکام طولانی مدت حبس تعزیری مواجه شده اند.

این نوشته در اخبار بهائیان ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.