«وحید مشگانی» وکالت محمدعلی طاهری را برعهده گرفت

Capture

به گزارش اخبار اقلیتهای مذهبی ایران:روز گذشته و پس از تلاش‌های شاگردان «محمدعلی طاهری» بنیان‌گذار عرفان حلقه، دکتر «وحید مشگانی» وکالت این زندانی عقیدتی را بر عهده گرفت.

این وکیل دادگستری در حالی وکالت آقای طاهری را پذیرفته که پیش از این، تلاش شاگردان محمدعلی طاهری برای ورود وی به این پرونده جنجالی، با مقاومت جدی قاضی و بهانه تراشی‌های دادگاه بدوی مواجه شده بود.

محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه و «زندانی عقیدتی» جمهوری اسلامی است که اخیرا با فتوای سه تن از مراجع تقلید به افساد فی الارض و اعدام محکوم گردیده است. وی بیش از ۵ سال را در زندان‌های انفرادی بند الف سپاه پاسداران گذرانید و اخیرا بیش از دو ماه را در اعتصاب غذا سپری کرده است. اعتصاب غذای این زندانی عقیدتی با هدف «رسیدگی عادلانه به پرونده» و بازگردانیدن «۲۵۰ صفحه از دفاعیات» به پرونده اتهامی‌اش انجام شده بود.

 سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پس از فشارهای علمای دینی و صاحب‌نظران علم فقه و حقوق در رد «افساد فی‌الارض» محمدعلی طاهری، اخیرا فیلمی را تهیه و به سمع و نظر مراجع تقلید رسانیده که در این فیلم، آقای طاهری متهم به «تجاوز به عنف» شده است. این اتفاق پیش‌تر در مورد «محسن امیراصلانی» دیگر زندانی عقیدتی نیز روی داد و این سازمان اطلاعاتی – نظامی سرانجام با «اقرار گرفتن تحت فشار سخت» از دو تن از شاگردان آقای امیراصلانی، وی را به اعدام محکوم کرد. حکم آقای امیراصلانی سال گذشته توسط قوه قضائیه به اجرا درآمد. به نظر می‌رسد سپاه پاسداران قصد دارد بار دیگر نیز این پروژه خود را با همین شیوه سرانجام برساند.

لازم به ذکر است بنا به خواسته وکیل پرونده، وکالت آقای طاهری به صورت رایگان انجام خواهد گرفت.

این نوشته در اخبار سایر ادیان ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.